Szykujcie się melomany, do Wrocławia przyjeżdża Imany

Imany1

Ta znakomita francuska wokalistka jest obok Ayo i Zaz największym odkryciem soulowo-folkowej muzyki ostatnich lat. Jej ciepły, melancholijny głos przywodzi na myśl skojarzenia z legendarną Tracy Chapman. Czy słusznie? Przekonamy się już 15 kwietnia podczas koncertu artystki we wrocławskim klubie ETER.

Shape of a Broken Heart – to tytuł debiutanckiego albumu Imany (z 2011 roku), który zebrał fantastyczne recenzje krytyków, a w Polsce nagrodzony został podwójną platyną. Krążek zawiera 12 nastrojowych utworów nagranych wspólnie z różnymi muzykami. Całość zachowana jest w klimacie akustycznego folku z domieszką soulu i bluesa, co w połączeniu z delikatnym, ale dojrzałym głosem Imany nadaje płycie bardzo osobliwy wymiar. Brzmienie albumu ilustruje również na swój sposób nietypową historię wokalistki.

Będąc młodą dziewczyną Nadia Mladjao (to jej prawdziwe imię) trenowała skok wzwyż. Porzuciła jednak sport, aby spróbować swoich sił w modelingu. Jako modelka Ford Models Europe Agency dość sporo podróżowała po świecie, jednak ostatecznie trzy lata temu zdecydowała się wrócić do Francji i zająć tym, co kocha najbardziej, czyli muzyką.

Dzięki pomocy siostry, nieznana nikomu dziewczyna zaczęła występować w Paryżu pod pseudonimem Imany (w języku suahili oznacza to „nadzieję”) i w szybkim tempie zyskała pokaźne grono fanów. Coraz częściej zapraszano ją na większe wydarzenia, aż podczas jednego z koncertów artystka została zauważona przez producenta z Senegalu, który wypromował już inną wokalistkę, Ayo. To właśnie dzięki niemu Imany udało się nagrać pierwszy album i szybko stać się rozchwytywaną w całej Europie artystką.

Francuzka odwiedziła już Polskę w ubiegłym roku, a bilety na jej koncerty rozeszły się jak świeże bułeczki. Tym razem będzie można usłyszeć ją na żywo 15 kwietnia o godz. 20. w klubie Eter. Bilety w cenie 95 zł (pierwsze 200 sztuk), 110 zł lub 150 zł (miejsca siedzące – balkon) można kupić w salonach Empik, sklepach sieci Media Markt i Saturn oraz na www.eventim.pl i www.ebilet.pl.

Zobacz Imany w wykonaniu utworu „You will never know”:

YouTube Preview Image

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*