Lao Che zagra Zombi we Wrocławiu

800px-Lao_Che_3

Ciekawi nowej płyty Lao Che w wykonaniu live? 3 kwietnia w klubie ETER zespół zaprezentuje materiał z krążka Soundtrack, który stanowi swego rodzaju przełom w twórczości grupy.

Soundtrack to już piąty album Lao Che. Płyta ukazała się 17 października ubiegłego roku i od razu wzbudziła różnorodne reakcje. Nowe brzmienie zespołu nie do końca przypadło do gustu fanom przyzwyczajonym do chwytliwych rockowych przebojów. Wielu słuchaczy i krytyków jednak doceniło krążek jako pewien zwrot w nieznanym kierunku.

Warto zauważyć, że producentem nowej płyty jest brytyjski muzyk Eddie Stevens, który współpracuje między innymi z Moloko. Album nagrany został przez zespół jako sekstet, tylko z jedną gitarą, przez co różni się brzmieniowo od wcześniejszej twórczości Lao Che.

Po wielkim sukcesie płyty Prąd stały/prąd zmienny zespół postanowił pójść w nieco inną stronę. Inspiracja klasycznymi albumami z muzyką filmową wpłynęła na decyzję o stworzeniu albumu, który byłby autorskim „soundtrackiem”. Jak postanowili, tak zrobili. Soundtrack to mix różnorodnych gatunków zgrabnie połączonych w jedną całość, która jest swego rodzaju muzyczną wizytówką zespołu. Rock, funk, elektronika i hip hop wzbogacone o charakterystyczne dla zespołu liryczne teksty – tak w skrócie opisać można płytę. Ale z pewnością lepiej jej posłuchać. Szczególnie na żywo.

Koncert odbędzie się 3 kwietnia o godz. 20. w klubie Eter. Jako support wystąpi grupa Instytut. Bilety (35 zł – pierwsze 200 szuk., 40 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu, miejsca siedzące – 50 zł) kupić można w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz online w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl oraz www.eventim.pl

Zobacz utwór „Zombi!” promujący nowy album Lao CHe:

YouTube Preview Image

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*