Punky Reggae Live 2013: Energicznie i pokojowo

???????????????????????????????

W niedzielę, 24 lutego, wrocławski klub Eter zgromadził całą rzeszę fanów punku, rocka i reggae. Wszystko za sprawą imprezy Punky Reggae Live, podczas której zagrali m.in. Kamil Bednarek, Farben Lehre i Haydamaky.

Impreza rozpoczęła się o godz. 16. i większość słuchaczy stawiła się o czasie. Wśród publiczności zdecydowanie przeważała młodzież (czyżby za sprawą Bednarka?), ale, o dziwo, nie zabrakło również ludzi w średnim, żeby nie powiedzieć w podeszłym wieku. Najważniejsze, że wszyscy znaleźli wspólny język i świetnie bawili się pod sceną.

Żaden z artystów nie zawiódł, wszystkie występy potraktować można jako udane. Zarówno Bednarek, który był chyba faworytem imprezy, jak i pozostałe grupy, czyli Farben Lehre, Maleo Reggae Rockers, Koniec Świata, Podoba Mi Się czy Haydamaky – wszyscy muzycy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Mnie osobiście najbardziej podobał się występ Haydamaky – „kozacy” z Ukrainy pokazali, co to znaczy pozytywne ADHD. Publiczność szalała, a ochroniarze mieli sporo roboty z „odstawianiem” pogowiczów, którzy co rusz lądowali pod sceną.

???????????????????????????????

fot. Paulina Iwińska

???????????????????????????????

fot. Paulina Iwińska

Punky Reggae Live to coroczna impreza, podczas której kilka zespołów grających punk-rocka i reggae wyrusza razem w trasę koncertową po całej Polsce (czytaj więcej). Pomysłodawcą wydarzenia jest Wojciech Wojda – założyciel i wokalista Farben Lehre. To właśnie on zaprasza do współpracy różnych muzyków. Grał już m.in z zespołami Akurat, Hurt, Tabu oraz najsłynniejszym chyba skrzypkiem w Polsce – Jelonkiem.

Koncert w Eterze zorganizowany został przez wydawnictwo Lou & Rocked Boys, które przy okazji uczciło nim 15-lecie swojego istnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*