Gitarowy Rekord Guinessa 2013 – Wrocław Miastem Gitary!

gitara1

1 maja już po raz jedenasty na wrocławskim Rynku zgromadzą się gitarzyści z całego kraju, aby podjąć próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinessa. W ubiegłym roku słynne „Hey Joe” Jimmiego Hendrixa zabrzmiało na 7273 gitar. Czy tym razem będzie ich więcej?

Gitarowy Rekord Guinessa to impreza znana chyba wszystkim wrocławianom. Jest to coroczne Święto Gitary, w ramach którego pasjonaci tego instrumentu w majówkę spotykają się na Rynku we Wrocławiu aby razem zagrać znany utwór Jimmiego Hendrixa „Hey Joe” i pobić rekord Guinessa w ilości wspólnie grających gitarzystów. Największy sukces odnotowano w ubiegłym roku, kiedy to wspólnie zagrało aż 7273 gitarzystów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy.

Pomysłodawcą wydarzenia jest znany polski muzyk, Leszek Cichoński, który co roku na do Wrocławia zaprasza różnorodnych artystów z całego świata. Pomagają oni pobić rekord i uświetniają imprezę swoimi występami na Rynku. Do tej pory w ramach Święta Gitary we Wrocławiu zagrali m.in. Steve Morse (Deep Purple), Marcus Miller, Leon Hendrix, Al Di Meola, Tommy Emmanuel, Ray Wilson (były wokalista Genesis), Ten Years After, Tood Wolf (gitarzysta Sheryl Crow) oraz Bernie Marsden (gitarzysta Whitesnake). W tym roku zaproszono m.in. Jennifer Batten, Bruce’a Kulicka czy Johna Corabiego.

Jennifer Batten Michael Jackson HDJennifer Batten to energetyczna gitarzystka znana głównie z pracy u boku Michaela Jacksona. Jeździła z nim w trasy koncertowe i nagrywała płyty, które osiągnęły światowy sukces. Ponadto współpracowała z takimi artystami jak Jeff Beck, Carmine Appice, Michael Sembello, Carl Anderson czy Cindy Cruse. Mówi się o niej, że jest obecnie jedną z najwybitniejszych gitarzystek na świecie, co zresztą dobitnie potwierdził tytuł Najlepszej Gitarzystki Świata przyznany jej w 2009 roku.

 

 

Bruce Kulick

Bruce Kulick to gitarzysta legendarnej grupy KISS, który współpracował z zespołem aż dwanaście lat przyczyniając się w znacznym stopniu do światowych sukcesów grupy oraz całej serii zdobytych nagród. Kulick wydał również dwa autorskie albumy: Audio Dog (2001) oraz Transformer (2003), które świetnie odzwierciedlają talent muzyka do tworzenia niezależnie od  granic gatunków muzycznych.

 

John Corabi

 

John Corabi przez 6 lat był wokalistą i gitarzystą amerykańskiego zespołu rockowego Mötley Crüe. Grał też z zespołami takimi jak: Angora, The Scream, Union czy ESP. W ubiegłym roku ukazał się solowy album Corabiego zatytułowany Unplugged.

 

Serwis będzie na bieżąco aktualizowany.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

A tak wyglądało ubiegłoroczne bicie rekordu:

YouTube Preview Image

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*