Sinead O’Connor wreszcie zagra we Wrocławiu

st_pancras_old_church_20121120_1318647003

Miała odwiedzić stolicę Dolnego Śląska już w ubiegłym roku, ale rzekomo nie pozwoliło jej na to zdrowie. Występ udało się zorganizować ponownie – tym razem zaplanowano go na 22 czerwca. Miejsce bez zmian – Wyspa Słodowa. Miejmy nadzieję, że kondycja artystce dopisze.

Sinead O’Connor to irlandzka wokalistka, która swoją zawrotną karierę zawdzięcza głównie przebojowi „Nothing Compares To You” pierwotnie wykonywanemu przez Prince’a. Wcześniej zasłynęła z utworu „Mandika” nagranego w 1987 roku, ale mimo wszystko do tej pory najbardziej kojarzona jest z płytą I Do Not Want What I Haven’t Got, na której znalazła się wyżej wspomniana przeróbka.

Obok U2 i The Corrs, Sinead O’Connor jest chyba najbardziej rozpoznawalną ikoną muzyki irlandzkiej. Nagrywa od ponad 30 lat, co jak dotąd zaowocowało 13 albumami. Ostatni, How About I Be Me (And You Be You)?, ukazał się w ubiegłym roku.

Wokół artystki nieprzerwanie rodzą się wszelkiego rodzaju kontrowersje i spekulacje dotyczące jej rzekomych uzależnień i problemów osobistych. Sinead O’Connor nigdy jednak nie przejmowała się szczególnie opinią publiczną skupiając się raczej na swojej twórczości.

We Wrocławiu Sinead O’Connor wystąpi z powiększonym zespołem, co zapowiada warte uwagi widowisko. Koncert odbędzie się 22 czerwca o godz. 18. na Wyspie Słodowej w ramach Święta Wrocławia. Bilety jeszcze nie są dostępne w sprzedaży.

Zobacz teledysk do utworu „The Wolf is Getting Married” z najnowszej płyty Sinead O’Connor:

YouTube Preview Image

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*