Fair Weather Friends: Gramy tylko wtedy, kiedy świeci słońce

Grają elektronikę inspirowaną disco z lat 70. i 80. Istnieją zaledwie od roku a grali już na dwóch największych polskich festiwalach. I są z Polski. Między innymi o tym, co oznacza dla nich nazwa zespołu opowiadają członkowie zespołu Fair Weather Friends: Maciek Bywalec (perkusja), Paweł Cyz (bas, klawisze), Mateusz Zegan (gitara, produkcja) i Michał Maślak (wokal, teksty, gitara).

Longin Bartkowiak: Najcięższa była „Dodekafonia”… Wywiad z basistą zespołu Strachy na Lachy!

Longin Bartkowiak, postać barwna, basista pochodzący z Chodzieży i mieszkający na stałe w Pile. Od ponad 10 lat gra w zespole Strachy na Lachy. Kiedy jest na scenie nie sposób nie zwrócić na niego uwagi. Ale Lo to nie tylko Strachy, ma za sobą bogatą przeszłość muzyczną, o której poniżej opowiada. Poza tym będziecie mogli dowiedzieć się jakie są jego inspiracje, która płyta była dla niego najtrudniejsza czy też gdzie najlepiej mu się gra. Longin zazwyczaj unika kontaktu z mediami, więc tym bardziej z nieskrywaną przyjemnością oddaję ten wywiad w Państwa ręce…

Wywiad – Piotr Załęski – Hurt oraz Dust Blow.

Piotr Załęski, gitarzysta, wokalista i twórca muzyki, rodem z Wrocławia. Gra przede wszystkim w zespole Hurt, a oprócz tego jest założycielem legendarnej w branży grupy Dust Blow. Z Piotrem rozmawialiśmy 3 maja, tuż przed majówką na Słodowej w malowniczej części Wrocławia przy Ostrowie Tumskim. O tym, jak wyglądały początki jego kariery, z kim chciałby zagrać oraz jaka będzie nowa płyta Hurt, przekonacie się poniżej, w mega długim wywiadzie. Zapraszamy.

Dobre źródło bije na Biskupinie… wywiad z Maciejem Kurowickim z zespołu Hurt.

 

Na początek rozmowa z Maciejem Kurowickim – wokalistą, autorem tekstów i liderem wrocławskiego zespołu HURT. A w niej: jak powstaje nowy album Hurtu? Co inspiruje Maćka? Jak pamięta swój pierwszy występ na Woodstocku? Z kim chciałby zagrać na koncercie? Pojawia się także Wrocław, ale na początek zapytaliśmy o inne miasto, o którym Maciek kiedyś śpiewał.